sobota 29. března 2014

RECENZE: Zakázaná přitažlivost

Název: Zakázaná přitažlivost
Série: Bavettovi (3.díl)
Autor: Kateřina Petrusová
Vydání u nás: 2014
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 304
Žánr: detektivky, napínavé, dobrodružné, akční, romantické
Anotace: Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim však začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který ji pošle neznámý šílenec. Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?


První věta:
,,Nechám vás zažalovat za napadení, omezování osobní svobody, únos a zneužití pravomoci veřejného činitele! Taky nepřiměřené násilí a donucení k jízdě!''


O autorce:
Narodila se v Pardubicích. Své první dvě povídky napsala ve čtrnácti letech. Další přišly o tři roky později, kdy se zúčastnila literárních soutěží. Hned potom šlo psaní opět k ledu, dokud nezarazila na plno stejně
nadšených pisatelek. Tentokrát už toho nenechala a vyklubala se z toho její knižní prvotina, což je právě tahle ta kniha. V současné době žije v Pardubicích se svým manželem a dvěma dcerami.


Děj...
Senátorova dcera Emily uteče do New Yorku. Netrvá to však dlouho a je opět nalezena. Její otec z nápadu své dcery zůstat v New Yorku není vůbec nadšený. Nakonec jí však udělá nabídku. Buď pojede domů a nebo jí obstará ochranku na čtyři a dvacet hodin denně. Emily chce však otci dokázat, že ani tohle její přání nezmění a souhlasí s ochrankou, čímž svého otce překvapí... Od té doby tráví každý den s bývalým mafiánem Henrym, který je jejím bodyguardem. Když se ale Emily na Vánoce vrátí domů do Denveru, dostane balíček, jehož obsah Emily vyděsí. Ukáže se, že po Emily jde nějaký šílenec, kterého je třeba se zbavit... Postupem času se mezi senátorovu dceru a silného ochránce dostávají city, které vše ještě trošku víc zkomplikují.


Dojmy...
Nevím odkud začít. Máme tu další díl o mafiánech, i když v tomto dílu už vlastně o mafiány jako takové nejde. Třetí díl Bavettových je hlavně zaměřený na Henryho, jednoho z bývalých mafiánů, kteří dříve pracovali pro Roberta Bavettu mafiána, teď však pracují pro Roberta Bavettu, který vlastní společnost, která má ochraňovat bohaté a důležité lidi před různými šílenci, násilníky a tak dále. bylo to něco trochu jiného než předešlé díly, jejichž děj se motal kolem mafie více. Ale o akci zde rozhodně není nouze!Kniha je střídavě vyprávěná z mužského a ženského pohledu, tedy s pohledu bývalého mafiána a nynějšího bodyguarda Henryho a blonďaté senátorovi dcery Emily. Tohle byl opravdu velmi dobrý nápad. něco podobného se vlastně rýsovalo už ve druhém díle, ale tady jsou pohledy přehledně odděleny a označeny nápisem, kdo vlastně příběh zrovna vypráví. Tohle se mi hodně líbilo a ocenila jsem, že to bylo trošku odlišné od předešlých dvou dílů. další věc, na kterou bych nejspíš měla upozornit je ta, že samotná zápletka je dost podobná té v předešlých dílech. Pořád je to to samí že je mafián a nějaká dívka či žena, ti se do sebe zamilují a musí se vypořádat s nějakým nebezpečím. Za sebe však můžu s klidným svědomím říct, že v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Ano, zápletka i děj byl do jisté míry předvídatelný, ale to nic nemění na tom, že se to četlo moc hezky a až už tušíte co se stane a nebo ne, vlastně je vám to úplně jedno a stejně se chcete dozvědět víc a jak to všechno dopadne...V tomhle díle se také více dozvíme o samotném Henrym. O jeho minulosti - dětství, práci, to jak se dostal k Bavettovým... Tohle byla velmi zajímavá část a moc se mi líbila. I když se Henry v předešlých dílech objevil, vlastně jsme o něm vůbec nic nevěděli. Možná jen to, že je sám a je to takový bručoun. U autorky obdivuji to, jak perfektně vždycky dokáže postavu vykreslit, vymyslet pro ní její osobitou povahu a charakter a také minulost. Tohle se jen tak někomu nepodaří a ať už je díl předvídatelný nebo ne, podrobně a hlavně reálně popsané postavy ho hned oživí a dodají mu jistou dávku napětí a zaujetí. Hodně se sžijete s postavami a prožíváte s nimi chvíle štěstí i smutku, fandíte jim až do konce a když se to nakonec všechno povede, radujete se s nimi! A tak to má být!


Závěr...
Nejspíš se budu opakovat, ale Kateřina Petrusová píše naprosto senzačně. její styl je chytlaví, čtivý, často i pobaví. Závěrečný díl Bavettových se jí rozhodně povedl a vůbec mě nezklamal. Očekávala jsem od knihy hodně, to určitě ano, ale NEZKLAMAL MĚ! Tuhle tu sérii jsem si neuvěřitelně moc oblíbila a je škoda, že Zakázaná přitažlivost je posledním dílem této série. Vůbec by mi nevadily ještě nějaké ty díly navíc. Těším se na další knihy Kateřiny Petrusové. Doufám, že jich bude ještě hodně, protože kdyby ne, byla by to škoda.


HODNOCENÍ: 


U čtení jsem poslouchala: 


Chtěla bych mockrát poděkovat nakladatelství FRAGMENT, za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit zde.

Flexi

Žádné komentáře:

Okomentovat

Prosím, nepoužívejte možnost Anonymní. Špatně se v tom potom vyznám, díky :)