čtvrtek 3. března 2016

Úlovky z knihovny (2)Zdravím :)
Dneska tu pro vás mám zase Úlovky z knihovny. Začala sem se zase víc zaměřovat na povinnou četbu k maturitě a podle toho to taky bude vypadat, takže to asi nebude tak zajímavé, ale jsou to knížky takže... :D

Na úvod bych ještě chtěla říct, že v knihovně jsem byla minulý týden, ale jelikož jsem všechno už přečetla, šla jsem tam i dnes, protože - jak už někteří víte z facebooku - příští týden mám prázdniny a potřebovala jsme nějakou zásobu :D
Minulý týden jsme článek nepsala, ale rozhodla jsem se, že vám ty knihy co jsem si minule půjčila vyfotím a přidám k tomuto článku, abyste se necítili ošizení.Minulý týden jsem si tedy půjčila dvě knížky k maturitě a to Stařec a moře od Ernesta Hemingwaye. Někteří jste si určitě všimli rychlé fotky(ta kvalita podle toho vypadala), kterou jsem sdílela na facebooku asi před dvěma dny.
Stařec se mi moc líbil a příjemně mě to překvapilo. Četlo se mi to úplně samo. No a po tom, co jsem včera dočetla Hemingwaye jsem hned sáhla po Maryše od Mrštíků, kterou jsem zhltla jedním dechem
(-místo toho abych se učila na test z češtiny a občanky. Celá já. :D  -)
a okouzlila mě stejně jako před rokem a půl, když jsem byla na divadelním představení se školou.

No a dnes...?

Dneska jsem si donesla celkem 3 knihy. Jako první jsem opět sáhla po povinné četbě.
Mám tu poezii (aneb první kniha poezie do mého maturitního seznamu :D ) Těžká hodina od Jiřího Wolkera. Na tu se těším, protože už jsem některé básně četla (například Baladu o nenarozeném dítěti) a líbili se mi. A navíc jsme o Wolkerovi měli přednášku ve škole, takže, proč ne. 
Pak jsem konečně měla štěstí a objevila jsme tam Krysaře od Viktora Dyka na kterého si brousím zoubky už hezky dlouho. Na toho jsem při nejmenším hodně zvědavá. 
Vydání je trochu starší, ale co se dá dělat. Krásná nová vydání od Omegy nemají všude že.
No a nakonec jsem ještě zavítala do novinek a objevila jsem tam tuhle krásnou bichličku :D


Zaujala mě ve videu Čtení s maminkou na Knihánkově, 
kde jí Irčina mamka chválila a tak jsem si jí po dlouhém rozhodování nakonec vzala taky :D 
Příště už by tam být nemusela. 
 No a tohle teď leží vedle mě :) 

A to je vše. 

Co vy a povinná četba? A co zrovna čtete vy?

2 komentáře:

 1. Povinnou četbu mám velice ráda a mám přečtené již všechny knihy k maturitě (jsme ve 3.ročníku) :) Vlk od Mo Hayder už taky čeká na přečtení, tak snad se k němu dostanu co nejdřív :) pěkné počtení! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já sice radši čtu to, co se mi číst chce a ne to co přečíst musím, ale musím říct, že zatím mám přečtených 6 knih (také sem ve třeťáku :D ) z povinné četby a nemůžu si stěžovat, že by některá byla hrozná a nedala se číst. Je pravda, že Dekameron mě už ke konci moc nebavil a nedočetla sem ho až do konce, protože se tam v podstatě pořád všechno opakuje, ale nebylo to zase tak hrozné. :)
   Vlka jsem před chvílí rozečetla :D

   Vymazat

Prosím, nepoužívejte možnost Anonymní. Špatně se v tom potom vyznám, díky :)