neděle 19. ledna 2014

Posuď knihu podle obalu (6)


Další příspěvek do nedělního meme, které vytvořila Syki. Jde o to vybrat nějakou knihu a napsat názor na její obálku.Název knihy: Antarktida: Zmrtvýchvstání
Autor: Jeremy Robinson
Datum vydání: 2009
Anotace: Nový temný světadíl hrůzy. Vstup jen na vlastní nebezpečí. Svět zápolí o nárok na nový kontinent... Zemská kůra se vlivem geologických posunů přemísťuje, dochází k přesunům světadílů a umírá spousta lidí. Svět se potýká s globální katastrofou a snaží se postarat o miliardy lidí bez domova. Jako nová naděje se rýsuje Antarktida, která náhle roztála a stala se vzkvétající oázou. Světové velmoci se místo vedení světové války, kterou by žádná země nevydržela, uchylují k soupeření o dosažení centra Antarktidy. Tří vítězové soutěže si kontinent rozdělí. Do tohoto závodu je vtažena i Mirabelle Whitneyová, jedna z mála odborníků na tento světadíl, kteří přežili. Jako členka americké speciální jednotky se do Antarktidy vydává a střetává se s nebezpečím, jež daleko překonávají i její nejhorší obavy. Strašnější než trpká historie rozervané rodiny, než ohavné záměry jejich lidských nepřátel, než prehistorické stvůry znovuzrozené díky anhydrobióze jsou - nefilové. ...aby zjistila, že už je obsazeno.

 Můj názor: Tuhle tu knihu jsem zahlédla v jednom z videí Rodaw z Knihánkova, která kniho popisuje velmi poutavě a obálka je opravdu taková tajemná. Takže jsem se rozhodla pro dnešek vybrat právě obálku téhle knihy. Na první pohled jde poznat, že knihy vypráví o nějakém dobrodružství, akci a poutá k sobě. Tmavší místa kolem krajů vypadají jako zuby nějakého velkého zvířete - mě ihned napadl dinosaurus :D. Ve středu obálky je něco jako mapa, což napovídá, že půjde o nějaké cestování. Podle mě se obálka ke knize hodí, teda aspoň tak soudím podle anotace. Rozhodně má obálka něco do sebe a řekla bych, že se moc povedla :)

Flexi

1 komentář:

  1. Tahle knížka má zajímavou obálku. :) Ještě jsem o ní nikdy neslyšela.

    OdpovědětVymazat

Prosím, nepoužívejte možnost Anonymní. Špatně se v tom potom vyznám, díky :)